Wspaniały odświeżacz powietrza dla Twojego lokum

1436
0
Share:

Produkty zapachowe wykorzystujemy bardzo często. Ciężko obecnie wyszukać wnętrza budynków mieszkalnych, wnętrz biurowych, w jakich zastałe powietrze nigdy nie jest odświeżane odświeżaczami w spryskiwaczach, świeczkami aromatycznymi, bądź tradycyjnymi odświeżaczami w aerozolu. Nikt, kto planuje nigdy nie zastanawia się jednak, jaką metodą transportowane są one od dystrybutora na sklepowe półeczki. Przyjrzyjmy się toteż, w jaki sposób musi wyglądać bezpieczny transport znacznych ilości odświeżaczy powietrza.

Produkty zapachowe nie są substancjami szkodliwymi. Dla tego nie ma więc jakichkolwiek paragrafów, które wskazywałyby, jakimi metodami przewozu można je przewozić. Pojemniki zbiorcze zawierające produkty zapachowe mogą więc być wysyłane zarówno transportem morskim, transportem samolotowym, jak i samochodowym. Należy jednak mieć w pamięci, iż produkty zapachowe w sprayu są pod dużym ciśnieniem. Powinny dlatego być chowane przed słońcem oraz wysoką temperaturą. W przypadku, kiedy pojemnik ogrzeje się do temperatury powyżej 50 stopni Celsjusza, grozi jego wybuch. Odświeżacze powietrza wypada przystosować do transportu montując je w zgrzewkach, jakich ciężar nie ma możliwośći przekraczać 30 kg. Dopiero opakowania zbiorcze mogą zostać zamontowane na paletach, które należy odpowiednio opisać. Europaleta powinna zostać oznakowana tabliczką „LQ”.

Produkty zapachowe są kombinacją rozmaitych substancji chemicznych. Układając je do przewozu powinno się mieć to na uwadze. Zwarzając na to, iż mają możliwość to być substancje palne wypada uczulić osoby je transportujące, aby na okres ich dostarczania wzbraniały się od palenia. W razie, jeżeli podczas tranzytu doszło do zapalenia się, to palety mieszczące produkty zapachowe można przygaszać wyłącznie gaśnicami proszkowymi. Przygaszanie wodą jest zabronione.

Odświeżacze powietrza bynajmniej nie są niebezpieczne. Powinno się jednak mieć w pamięci, iż nie mogą być ogrzewane powyżej czterdzieści stopni. Podczas transportu musimy wziąć to pod uwagę, jak także to, że temperatura mniejsza niż minus 10 stopni także nie jest właściwa do ich tranzytu.

Share: