Jak założyć taśmę samoprzylepną na dyspenser?

585
0
Share:

Dyspensery do taśm klejących to aktualnie narzędzia, które znajdują się w wielu firmach. Są to przede wszystkim różnego rodzaju magazyny, w których praktycznie każdego dnia pakowane są kartony. Co więcej, dyspensery są używane w biurach, gdzie także stanowią wyjątkowo praktyczny przyrząd. Trzeba też zaznaczyć, że na zakup dyspensera decyduje się również wiele osób prywatnych, które poszukują najlepszych ułatwień wspomagających proces pakowania.

Dyspensery do taśm samoprzylepnych – mocne strony

Dlaczego dyspensery są tak chętnie używane? Przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność, gdyż w dużej mierze przyspieszają wykonywaną przez nas pracę. Wystarczy jeden łatwy ruch, aby szybko zakleić karton, paczkę, list, czy inne rzeczy, w których musi być użyta taśma. Jest to więc narzędzie, które faktycznie usprawnia mozolną pracę wielu osobom.

Co niezwykle istotne dyspensery są również wyjątkowo proste w obsłudze. Dzięki przemyślanej budowie są one stateczne oraz pozwalają nam szybko i sprawnie zastosować taśmę, ucinając ją w wygodny sposób jedną ręką. Narzędzia te posiadają także ergonomiczny profil, przez co z łatwością można je utrzymać w dłoni i pracować z nimi nawet przez długi czas.

Montowanie taśmy na dyspenser

Założenie nowej taśmy samoprzylepnej na dyspenser nie jest niczym trudnym, a zatem z zadaniem tym poradzi sobie bez wyjątków każdy. Nawet pracownik mniej doświadczony w pakowaniu kartonów bez jakichkolwiek kłopotów będzie w stanie nałożyć nową taśmę na dyspenser, kiedy pojawi się tego typu potrzeba.

Na początek taśmę zakładamy na kołowrotek, lekko ją przyciskając. W taki sposób, by jej kartonowa część w całości oparła się na elementach kołowrotka. Pamiętajmy jednocześnie, żeby nową taśmę założyć w taki sposób, aby strona pokryta klejem była zwrócona w kierunku nożyka, który będzie ją przecinał.

Kiedy już to zrobimy odsuwamy nożyk na dół i naciągamy fragment taśmy w taki sposób, żeby przyczepił się on do części dyspensera znajdującej się nad nożykiem. Odkładamy nożyk z powrotem na jego miejsce i dyspenser jest przygotowany do użycia.

Share: