Parę zastosowań dla taśmy klejącej

1368
0
Share:

Taśma klejąca to niezbędne akcesorium przydatne w każdym biurze. Dzięki niej można zlepić materiałytego wymagające. Zdarzają się takie sytuacje, że taśma klejąca przydaje się bardziej niż klej. Zwykłe klejenie stanowi jednakże podstawowe jej wykorzystanie. Co jeszcze można z nią zrobić?


Taśma klejąca oprócz tradycyjnego ma również zastosowanie niekonwencjonalne, ale niezmiernie potrzebne chociażby w domu. Popularne są specjalne szczotki do oczyszczania ubrań. Jeśli w domu zalega dużo taśmy klejącej, nie musi jej wyrzucać. Można z niej wykonać taką szczotkę, służącą do oczyszczania ubrań.


Taśmę klejącą da się także wykorzystać do posprzątania stłuczonego szkła. Dzięki niej bez skaleczeń można usunąć duży bałagan.
Taśma klejąca pomoże również w dziedzinie kosmetycznej. Naklejając ją na stopy, można usunąć uciążliwe brodawki. Wielogodzinne zatrzymanie jej na nieładnej narośli naruszy wyprysk. Potem trzeba wetknąć nogę do wody i usunąć intruza za pomocą pumeksu. Skoro już mowa o tematyce kosmetycznej – taśma sprawdzi się jeszcze do wyczyszczenia pilnika do piłowania paznokci. Trzeba tylko nałożyć ją na niego i mocno oderwać. Brud odejdzie w zapomnienie.
W domu sprawdzi się też w postaci lepu na muchy łatwej budowy. Wystarczy ją rozwinąć i powiesić na stosownej wysokości. Owady przywrą tak samo jak do tradycyjnego lepu.
Możliwości wykorzystania taśmy klejącej jest mnóstwo. Potrzeba tylko trochę pomyśleć kategoriami technicznymi, żeby wykorzystać ją w oryginalny sposób.

Przygotowanie: autolaweta wrocław

Share: