Wylewki anhydrytowe w bloku bądź każdym wnętrzu

2002
0
Share:

Podłoga jest jednym spośród najistotniejszych tematów budowlanych. Rzeczą składową stanowiącą o jej jakości jest wylewka. Poprawnie zrobiona wylewka musi być wolna od spękań, niechropowata, wytrzymała na obciążenia i stosunkowo natychmiast wysychać. W przypadku ogrzewania spod podłogi wylewka powinna przewodzić ciepło instalacji cieplnej.

Idealnie płaskie oraz jednolite podłogi

Korzyścią wylewki anhydrytowej jest nieomal perfekcyjnie prosta oraz gładka płaszczyzna. Ciekła forma wylewki anhydrytowej nadaje jej rzeczywiste cechy samopoziomujące, co pozwala uzyskać idealnie proste a także jednolite nawierzchnie. Przygotowanie wylewki jest niesłychanie łatwe. Absolutnie nie zmusza do używania profesjonalnych narzędzi budowlanych, z tego powodu da radę ją przygotować samemu, redukując tym samym koszty prac budowlanych. Na powierzchni wylewki anhydrytowej nigdy nie tworzy się warstewka spieku, a co za tym idzie nie potrzebuje ona specjalnego szlifowania.

Krótki okres realizacji

Wylewkę anhydrytową wykonuje się niezwykle prosto i natychmiast. Cykl budowy apartamentów uległ w ubiegłych latach znacznemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i budowlaniec poszukuje techniki, która gwarantuje uzyskanie założonego celu przy jak najkrótszym terminie realizacji. Wykorzystanie wylewki anhydrytowej zapewnia swobodę przygotowania ogromnych nawierzchni w szybkim czasie a także przy zaangażowaniu dosyć niedużych nakładów robocizny.

posadzki anhydrytowe

Błyskawiczny okres wysychania

Bardzo ważną zaletą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest błyskawiczny okres wysychania. Uzależniony on jest od 3 istotnych faktorów: gramatury wylewki, temperatury środowiska a także cyrkulacji powietrza. Dobre parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych owocują, iż możemy położyć je w cieńszych warstewkach (dla przykładu. na powłoce styropianu starczy wyłącznie trzy i pół mm). Jeśli interesuje Cię taka podłoga – kliknij. Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od cementowych nigdy nie wymuszają periodu konserwacji. Oznacza to, że już po dwóch dobach od położenia jest możliwość dom wietrzyć, tworząc przeciągi.

Reasumując, mała gramatura oraz sposobność dość szybkiego wietrzenia sprawiają, iż czas schnięcia wylewek anhydrytowych ulega drastycznemu skróceniu w porównaniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W temacie wylewek anhydrytowych stworzonych na ogrzewaniu podłogowym okres wysychania robi się jeszcze krótszy, ponieważ już 7 dób od wylania można włączyć ogrzewanie (wylewki cementowe po 28 dniach). Szybszy okres suszenia wylewki przekłada się na opcję spieszniejszego zapoczątkowania prac wykończeniowych, innymi słowy skrócenie czasu realizacji prac budowlanych.

Share: