Nowatorskie narzędzia marketingowe

1192
0
Share:

Zawsze, gdy wybieram się na shopping do sklepu to rozumiem, że powinnam wziąć swoją zrywkę Czemu tak robię? Nie z powodu że trudno mi wydać tych paru pieniędzy na torbę foliową ale ponieważ, że nie chcę robić coraz ogromniejszego problemu naszej matce naturze. W kuchni posiadam specjalną szafkę, która przepełniona jest biodegradowalnymi reklamówkami z folii Zdarza się, że są one zadrukowane pstrokatymi grafikami, które od razu polepszają mi humor! Któż nie wolałby dokonywać zakupów w otoczeniu ulubionego Misia Uszatka
W poprzednim roku przedstawione zostało prawo, które mówi, że wszystkie torby foliowe dostępne w sklepach mają być extra płatne. Dotychczas każdy, kto chodził na zakupy dostawał zrywki bezpłatnie, co wiązało się z ich szerokim zużyciem. Według przeprowadzonych badań liczba zużytych toreb foliowych na jedną osobę wynosiła 198 do roku co jest ilością niezwykle dużą.

Dzięki wprowadzonym przepisom oraz zwiększeniu się świadomości ludzi zaczęły pojawiać się przedsiębiorstwa które zdecydowały zmienić nieco w tym temacie. Jaki sens miałaby produkcja reklamówek powstałych z surowców niekorzystnych dla otoczenia? Wtedy wprowadzone zapisy prawne nie spełniałyby swojego założenia w pełni ponieważ jak dobrze wpłynąć na nasze otoczenie miałoby zaledwie zmniejszenie liczby reklamówek, które konstruowane są ze szkodliwych substancji? Stąd też, podążając za najmodniejszymi kierunkami, postanowiłem zacząć korzystać tylko z toreb, które zrobione są z biowchłanialnych materiałów.

Pamiętam dobrze, że przedstawienie opłat za reklamówki w hipermarketach spotkało się na początku z głębokim poirytowaniem i niezrozumieniem. Wszyscy sprzeciwiali się, czemu teraz ktoś nakazuje im płacić za coś, co od zawsze było darmowe. Na szczęście jednak znaczna liczba ludzi natychmiast przekonała się, iż to nie tylko godny pożałowania pomysł ale naprawdę godna zainteresowania akcja społeczna. W pozostałych krajach świata już znacznie wcześniej został zawarty taki wpis, jednak cieszę się, że doszedł on w rezultacie też do naszej ojczyzny Jak to się zwykło powiadać lepiej późno niż wcale.

Obecnie całkowicie usuwane są z rynku firmy które parają się wytwarzaniem toreb foliowych z substancji złych dla środowiska naturalnego. Jako aktywny miłośnik ekologii raduję się tymże faktem niezmiernie, ponieważ to tak drobna rzecz, która może wiele zmienić. Rzecz ta nasuwa mi nie tak odległą przeszłość gdy to wprowadzone zostały żarówki o niskim zużyciu energii Początkowe niezrozumienie także było duże, na szczęście wszyscy bardzo dobrze kojarzą już, że to małe poświęcenie, ale wielki krok w drodze o pieczę nad naszą planetą. Mam nadzieję, że w lokalnym prawie ukaże się dużo więcej takich wpisów i nowelizacji, które sprawiają, że wolę pozostać w naszym cudownym regionie i cieszyć się spokojnie prowadzonym żywotem zgodnie z prawidłami natury.

Share: